تست نفوذ سایت مشهد

تست امنیت وب سایت

تست امنیت وب سایت یا تست نفوذ (Penetration Test) فرآیند ارزیابی معیارهای امنیتی است. معیارهای امنیتی از لحاظ ضعف طراحی، اشتباهات برنامه نویسی، مشکلات فنی و پیکربندی و آسیب‌ پذیری‌ها بررسی گردیده و نتایج آن در قالب گزارش به کارفرما ارائه می گردد. در این روش با استفاده از تکنیک های هک، یک حملهٔ واقعی شبیه ‌سازی میشود. بدینوسیله سطح امنیت یک وب سایت، شبکه یا سیستم مشخص گردد. این امر به کارفرمایان کمک میکند تا با تشخیص به موقع، از دسترسی و آسیب رسانی هکرهای واقعی به سرمایه سازمان و کسب و کار جلوگیری نمایند. تست امنیت وب سایت توسط امن افزار اوژن به سازمان ها و کسب و کارها ارایه می شود.

 

تست امنیت وب سایت مشهد، تست نفوذ، امن افزار اوژن

امنیت در ایران

در سال های اخیر با توجه به گسترش اینترنت و نیاز سازمان ها و کسب و کارها به خدمات اینترنتی و وب سایت، متاسفانه سایت های زیادی در داخل کشور هک شده اند. ضعف در برنامه نویسی وب سایت یا پیکربندی نا مناسب سرور از جمله عوامل هک یک وب سایت می باشد. شاید مدیران این گونه سایت هیچ وقت تست نفوذ بر روی سایت خود انجام نداده اند.

تست نفوذ نیاز به تخصص و کار تیمی دارد. برنامه نویسی, شبکه, آشنایی کامل با سیستم های مدیریت محتوا، شناخت نقاط ضعف آنها، شناسایی حفره های امنیتی سایت ها، متخصص در زمینه شبکه اینترنت، دیتا سنتر و هک سرور و.. هر کدام از اینها یک متخصص امنیتی نیاز دارد. یکی از شاخص های کلیدی سایت های خوب امنیت آنهاست. سایتی که امنیت کافی نداشته باشد به راحتی قابل هک باشد.

اهمیت امنیت وب سایت در سئو

امنیت را می توان از موارد زیرساختی وب سایت ها دانست. قاعدتا امنیت پایین وب سایت می تواند مشکلات و مسائل متعددی را ایجاد کند. علاوه بر این موارد تاثیر منفی روی برند شما خواهد داشت که بر خلاف سیاست های رشد و توسعه کسب و کارهای تحت وب است. موتورهای جستجو از جمله گوگل وب سایت هایی را که ضعف امنیتی داشته باشند به خاطر امنیت اطلاعات کاربران از نتایج جستجو حذف می کند.

صرفنظر از بحث تاثیر امنیت سایت بر سئو باید به این موضوع توجه داشته باشیم که ماندگاری هر سایت و به طور کلی هر سامانه رایانه ای منوط به امنیت است. بدون امنیت بقا معنی ندارد و این موضوع در وب نیز صادق است. اگر سایت مشکلات امنیتی داشته و هک شود حتی در صورت رفع کامل مشکل به اعتبار آن لطمه خواهد خورد. پس بهتر است از ابتدا به فکر تامین امنیت سایت خود باشیم.

 

امنیت وب سایت خود را به امن افزار اوژن بسپارید

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[Total: 1 میانگین: 4]