طراحی سایت با هوش مصنوعی

طراحی سایت با هوش مصنوعی یکی از مواردی است که ممکن است امروزه برای شما جذاب باشد چرا که هوش مصنوعی امروزه نقش بسزایی را در زندگی ما دارد.

استفاده از هوش مصنوعی (AI) در طراحی سایت می‌تواند به چندین شکل مفید باشد:

هوش مصنوعی طراحی سایت رایگان

  1. تجربه کاربری بهتر: الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌توانند الگوهای رفتار کاربران را تحلیل کرده و بهینه‌سازی‌هایی را برای تجربه کاربری بهتر ارائه دهند. مثلاً، سیستم‌های پیشنهاد دهنده محتوا می‌توانند به کاربران محتوای مرتبط با علایقشان را نشان دهند.
  2. پرسنلیزه کردن تجربه: با استفاده از AI، می‌توانید تجربه کاربری را شخصی‌تر کنید. این به ارائه محتوای مناسب به هر کاربر، بر اساس علایق یا رفتار گذشته‌اش، کمک می‌کند.
  3. تجزیه و تحلیل داده: هوش مصنوعی می‌تواند اطلاعات بزرگ را تجزیه و تحلیل کند تا الگوها و روندهایی را کشف کند که به بهبود عملکرد سایت کمک می‌کند. مثلاً، تحلیل داده‌های رفتار کاربران بر روی سایت و بهبود نقاط ضعف.
  4. سیستم‌های گفتگو: استفاده از چت‌بات‌های هوش مصنوعی برای پشتیبانی یا ارتباط با کاربران می‌تواند تجربه کاربری را بهبود بخشد و به سرعت در ارائه پاسخ به سوالات کاربران کمک کند.
  5. بهبود SEO: الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌توانند به بهبود بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) کمک کنند، از جمله بهبود کلمات کلیدی، ساختار سایت و محتوا برای بهتر دیده شدن در نتایج جستجو.

هرچند استفاده از هوش مصنوعی در طراحی و بهبود سایت مزایای بسیاری دارد، اما نیاز به توجه به حریم خصوصی، امنیت داده‌ها و همچنین تعامل انسانی برای بهینه‌سازی موثرتر هوش مصنوعی نیز وجود دارد.

بهترین ابزار هوش مصنوعی برای طراحی‌ وب‌سایت

۱- هوش مصنوعی DomainWheel

این هوش مصنوعی برای ثبت دامنه کاربرد دارد به این شکل است که عبارات کلیدی مورد نظر را وارد میکنید سپس ایده های هوش مصنوعی به صورت رایگان برای شما ارسال میشود.فرایند تولید نام دامنه براساس اطلاعات واردشده توسط شما چند ثانیه طول می‌کشد و نام‌های دامنه در دسترس را با پسوند‌های مختلف اعم از com، net، org و… را نمایش می‌دهد

۲- هوش مصنوعی GitHub Copilot

یکی از  ابزارهای هوش مصنوعی برای طراحی وب‌سایت که باید طبق نقشه راه سراغ آن بروید، سرویس GitHub Copilot است که به‌عنوان موتور هوش مصنوعی ایده‌آل برای توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان شناخته می‌شود.

این ابزار خوشمند با استفاده از OpenAI Codex برای شما برنامه نویسی میکند به این شکل که فرمانهای نوشتاری شما را تبدیل به کد برنامه نویسی میکند و کد های پیشنهادی را برای شما ارسال میکند.

این هوش مصنوعی بسیار کاربردی به صورت یک افزونه در دسترس کاربران قرار میگیرد که با اکثر ویرایشگر ها سازگاری دارد.

به نوعی به هوش مصنوعی GitHub Copilot لقب دستیار برنامه نویس تمام وقت میگویند که با دریافت فرمانهای مشخص عملکرد مورد نظر شما را بررسی و رشته کد های مناسب را تولید میکند. منطق این دستیار برنامه‌نویسی برپایه سورس‌کدهایی است که از مخازن عمومی استخراج می‌کند؛ بنابراین، بهتر است آن‌ها را مورد آزمایش قرار دهید.

گیت‌هاب اعلام کرده است که کاربران معمولاً ۲۶ درصد از کدهای پیشنهادی را از ابزار برنامه‌نویسی هوش مصنوعی مورد استفاده قرار می‌دهند. استفاده از GitHub Copilot رایگان نیست و اشتراک آن از ماهی ۱۰ دلار آغاز می‌شود.

۳- هوش مصنوعی Wix ADI

یکی از ابزار های پرکاربرد طراحی سایت استفاده از ابزار هوشمند طراحی وب سایت Wix ADI است که به شما کمک میکند بدون نیاز به برنامه نویسی و درگیر شدن با کد ها وب سایت مورد نظر خود را طراحی کنید.

این ابزار هوش مصنوعی Wix ADI که روی Wix میزبانی می‌شود، با کیفیت بسیار بالایی در فرایند ساخت وب‌سایت به شما کمک خواهد کرد. پلتفرمی تمام و کمال که سرویس‌های مرتبط با وب‌سایت مبتنی‌بر اصل انتها‌به‌انتها (End-to-end) ارائه می‌کند.

دیگر سرویس ارائه‌شده در این پلفرم Wix Editor X نام دارد که درواقع، ابزار طراحی drag-and-drop برای طراحی وب‌سایت است. این ابزار از نظر شخصی‌سازی عملکرد بهتری دارد درحالی که Wix ADI با استفاده از هوش مصنوعی تلاش می‌کند وب‌سایت سریع‌تری بسازد.

بنابراین، فقط باید نوع وب‌سایتی که قصد طراحی آن را دارید مشخص کنید و بخشی از جزئیات کسب‌وکار خود را دراختیار آن قرار دهید. سرویس Wix ADI فرایند بررسی و اسکن وب و شبکه اجتماعی را برای یافتن سرنخ‌هایی از کسب‌وکارتان آغاز می‌کند و سپس سراغ ترکیب اطلاعات به‌دست آمده و طراحی وب‌سایت متناسب با نیازتان خواهد کرد.

استفاده از Wix ADI هزینه‌ای دربر ندارد؛ اما برای اتصال وب‌سایت تولیدشده به نام دامنه سفارشی، باید یکی از طرح‌های پریمویم Wix را خریداری کنید. طرح‌های پریمویم این پلتفرم متفاوت است و طرح پایه آن از ۱۶ دلار به‌صورت ماهانه آغاز می‌شود.

۴- هوش مصنوعی 10Web

وقتی نوبت به WordPress می‌رسد، هوش مصنوعی 10Web چند مورد از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی را برای طراحی وب‌سایت و مدیریت محتوا ارائه می‌کند.

اما، درحالی که AI Assistant این پلتفرم گزینه‌ی فوق‌العاده‌ای برای تولید محتوای مطابق با معیارهای SEO به‌شمار می‌آید، ابزار AI Builder این سرویس است که باعث شهرت 10Web شده است.

ابزار هوش مصنوعی سازنده وب‌سایت 10Web به شما امکان می‌دهد هر صفحه‌ی وبی را تبدیل به قالب آماده‌ی مناسب وردپرس کنید. البته، همچنان امکان شخصی‌سازی طراحی نیز وجود دارد.

روش استفاده از 10Web پیچیدگی خاصی ندارد. ابتدا در اینترنت برای پیداکردن طراحی مدنظر خود جستجو کنید، سپس آدرس URL صفحه مدنظرتان را کپی کرده و در 10Web AI Builder الصاق کنید.

هوش مصنوعی این سرویس، صفحه‌ی وب معرفی شده را بررسی می‌کند و طراحی آن را استخراج کرده و از آن برای ساخت صفحه وب مشابه استفاده می‌کند. این سرویس همچین،اِلِمان‌های موجود در صفحه را در بخش‌های مجزایی طراحی می‌کند تا در صورت نیاز به صورت جداگانه قابل ویرایش باشند.

درنهایت، طراحی وب‌سایت تولید شده، درون یک فایل فشرده در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید آن را روی وردپرس منتقل کنید. هزینه پایه خرید اشتراک سرویس 10Web به‌صورت ماهانه ۲۰ دلار خواهد بود که در شرایطی شامل تخفیف نیز می‌شود.

هوش مصنوعی 10Web

۵- هوش مصنوعی Screpy

در آخرین مراحل طراحی وب‌سایت با کمک ابزار موجود در هوش مصنوعی Screpy می‌توانید وب‌سایت ساخته شده را ازنظر فنی بررسی کنید.

ابزار هوش مصنوعی Screpy سرویس‌های زیر را ارائه می‌کند:

بررسی Syntax: سینتکس در برنامه‌نویسی منظور رعایت شیوه صحیح نگارش دستورات برنامه‌نویسی است و ابزار ارائه‌شده در Screpy تمام سینتکس‌های موجود را بررسی می‌کند تا درصورت مواجه با خطا، آن را به شما نشان دهد.

بررسی Uptime: مدت زمان در درسترس بودن وب‌سایت را در لحظه اندازه‌گیری می‌کند. همچنین، نقطه مقابل آن یعنی Downtime را نیز می‌تواند محاسبه کند.

بررسی سرعت صفحات: وضعیت بخش‌های حیاتی وب‌سایت را براساس معیارهای به‌دست آمده از گوگل Lighthouse ردیابی می‌کند.

علاوه‌براین، می‌توانید برای بررسی فنی SEO و رهگیری دریافت رتبه نیز روی هوش مصنوعی Screpy حساب باز کنید. هرچند، استفاده از قابلیت‌های این ابزار هوش مصنوعی برای طراحی وب‌سایت حداقل ماهانه ۲٫۵ دلار در نسخه پایه به‌شرط خرید دوره یک ساله هزینه دربر خواهد داشت.

هوش مصنوعی Screpy

دیگر ابزار هوش مصنوعی برای طراحی وب‌سایت نیز می‌توان به Uizard و Zyro اشاره کرد. پلتفرم Uizard.io این امکان را فراهم می‌کند که تصاویر اسکرین‌شات شده را تبدیل به قالب‌های ویرایش‌پذیر کنید و آن‌ها را براساس نیاز خود تغییر دهید.

  • برای شروع برنامه‌نویسی به چه ابزار و نرم‌افزارهایی نیاز خواهیم داشت؟
  • بهترین برنامه ها برای برنامه نویسی ؛ کد زدن را شروع کنید!
  • پردرآمدترین زبان‌های برنامه‌نویسی

از سویی دیگر، ابزار هوش مصنوعی Zyro به شما امکان می‌دهد برای برندسازی کسب‌وکارتان لوگو بسازید، شعار تبلیغتی تولید کنید. البته، با کمی خلاقیت می‌توانید از ابزارهای دیگر نظیر هوش مصنوعی بینگ جدید مایکروسافت یا میدجورنی به‌ترتیب برای تولید شعار تبلیغاتی و طراحی لوگو کمک بگیرید.

جمع‌بندی

به طور کلی، ابزار هوش مصنوعی برای طراحی وب‌سایت قرار نیست معجزه کنند و همان‌طور که مشاهده کردید، بهترین نوع استفاده از چنین ابزاری این است که به‌عنوان دستیار به آن‌ها رجوع کنید.

گذشته از این، ابزارهای هوش مصنوعی زیادی برای طراحی وب‌سایت وجود دارند و هرلحظه ممکن است به تعداد آن‌ها اضافه شود؛ بنابراین، اگر علاقه‌مند به طراحی وب سایت با هوش مصنوعی هستید، خودتان را محدود نکنید و اگر کارتان با این چند نمونه پیش نرفت ناامید نشوید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[Total: 3 میانگین: 4.3]